Mākslinieki, kas uzstājušies “Casablanca”

“Casablanca” pastāvēšanas laikā šeit ir uzstājušies daudzi mākslinieki (dīdžeji, mūzikas grupas): DJ Miks Pētersons, DJ Sergejs Timofejs, DJRegnārs Vaivars, mūzikas grupa “Keksi”, DJ AlexVetrov, JaffaRiga, DJ Arturs Mednis, MilkySelecter& DJHorans, DJ Jānis Krauklis, mūzikas grupa “TheBriefing” u.c. Ievērojami ir tas, ka klubā uzstājās arī mākslinieki no citām valstīm, piemēram, Igaunijas (DJ HannesKalemaste).

Iepriekš pieminētais Regnārs Vaivars klubā “Casablanca” uzstājās diezgan daudz reižu. Kā zināms, Regnārs nav tikai dīdžejs, bet arī aktieris un režisors. Dailes teātrī viņš ir veicis vairākas režijas dažādām lugām, piemēram, P. Sanajevalugai “Apglabājiet mani zem grīdas” (2012), I. Bergmana “Laulības dzīves ainas” (2016), N. Nosova “Nezinītis uz Mēness” (2000) u.c. Regnārs ir dzimis 1973. gada 22. decembrī.

Dīdžeju apvienība “JaffaRiga” tika dibināta 2000. gada maijā. Laikam ejot, “JaffaRiga” ieguva diezgan plašu popularitāti, pateicoties vairākiem tematiskiem pasākumiem un kampaņām, piemēram, “98% FUNK”, “98% JAZZ”, “Jaffa Vairs Nav Modē” un, protams, citiem.

Savu piecu gadu jubileju “JaffaRiga” svinēja populārajā klubā “Casablanca”. Parasti savu jubileju grupa atzīmēja pie kāda diskžokeja lauku mājās ar nosaukumu “Līgo LīgoParty”.

DJ Arturs Mednis ir viens no kvalitatīvākajiem latviešu dīdžejiem. Arturs ir arī viens no “JaffaRiga” apvienības dalībniekiem, kā arī sociālo mediju eksperts. Savas karjeras laikā arī viņš ir uzstājies “Casablanca”.

Mūzikas grupa “Keksi” ir viena no senākajām rokenrola izpildītājām Baltijas valstīs. Šī mūzikas grupa tika dibināta 1997. gadā Cēsīs. Šo visu gadu laikā viņi ir muzicējuši ne tikai “Casablanca”, bet arī daudzos festivālos, koncertos, koncerttūrēs, klubos utt. “Keksi” ir spēlējuši kopā ar tādām pasaules zvaigznēm kā MacyGrey, Smokie, Boney – M, Ottawan, kā arī daudzām pašmāju – Latvijas – zvaigznēm (Lindu Leen, Intaru Busuli, Aiju Andrejevu, Normundu Rutuli u.c.). Grupā kopā muzicē 8 profesionāli mūziķi: Viktors Eunapu(elektriskā ģitāra, bekvokāls), Gints Žilinskis (taustiņi),Reinis Puriņš (trompete), Aleksandrs Sircovs(bass), Dāvis Matskins(vokāls), WillieStrods(sitamie instrumenti), Ēriks Kibermanis(baritona saksofons) un Roberts Martinovskis(tenorsaksofons).

Liepājas/ Grobiņas popmūzikas grupa “TheBriefing” tika dibināta 2002. gadā. Šīs grupas sastāvā bija tādi mūziķi kā Kristīna Dobele (vokāls, sintezators, dziesmu tekstu autore), Sandis Volkovs(bungas, grupas dizaina mākslinieks), Juris Peterlevics(ģitāra, čells, programmēšana) un Raimonds Dobelis (bass, programmēšana).

Jau kopš 2010. gada grupas dalībnieki dzīvo un darbojas Londonā, taču šī gada sākumā viņi savus klausītājus iepazīstināja ar savu jauno albumu “FavouritePlace”, kas bija grupas otrais singls.

  1. gadā grupas albums “FunnyThoughts”tika nominēts starp labākajiem alternatīvās mūzikas albumiem ikgadējā Mūzikas ierakstu gada balvā.

Kā zināms, “Casablanca” savus apmeklētājus restorānā izklaidēja arī ar fonā skanošu mūziku, precīzāk, klaviermūziku. Šeit uzstājās tādi pianisti kā Zigurds Rezevskis, Ansis Pavasaris, Bruno Priekulis, Gints Žilinskis u.c.

Zigurds Rezevksis ir komponists un pianists, dzimis 1938. gada 13. jūnijā Rīgā. Gadu gaitā Zigurdam nācās spēlēt kopā ar  tādiem izciliem džeza mūziķiem kā R. Pauls, V.Vainers, V.Piščikovs, R.Raubiško un citiem. Savas dzīves laikā, pateicoties lieliskai klavierspēlei, Zigurds ir pabijis daudzās pasaules valstīs – Somijā, Zviedrijā, Francijā, Dānijā, Vācijā u.c.

Džeza pianists Gints Žilinskis arī viesojās “Casablanca”. Gints atzīst, ka arī šim spēles stilam ir vajadzīgas pamatīgas zināšanas, spēles pirkstu tehnika, improvizācijas spējas, kā arī humora izjūta.

No comments yet

leave a comment

*

*

*