Vecrīgas klubs un restorāns “Casablanca”

  1. gadā Smilšu ielā 1-3, Rīgā savu darbību uzsāka ievērojams naktsklubs un restorāns “Casablanca”. Šis restorāns un klubs atradās Vecrīgas sirdī – Doma laukumā.

Klubs un restorāns “Casablanca” savu darbību pārtrauca. Tā vietā tika atvērts muzikālais restorāns un klubs “Fīlings”. “Casablanca” kopumā pastāvēja 7 gadus. Noslēguma ballītei bija sekojošs nosaukums: “Obidna party”.

Klubā un restorānā bija diezgan stilīgs interjers, kas priecēja ikvienu apmeklētāju. Interjera pamatā bija sarkana krāsa. “Casablanca” sienas bija izrotātas ar lielu taureņu kolekciju.

Klubs un restorāns “Casablanca” – piemērots jebkuram, kurš vēlējās atpūsties un labi pavadīt laiku. Šajā vietā daudzi ir pavadījuši jaukus un patīkamus brīžus.

“Casablanca” apmeklētājiem bija pieejama divos stāvos – pirmajā stāvā cilvēkiem tika piedāvāta iespēja lieliski paēst restorānā, kurā bija plaša ēdienu izvēle, toties pagrabstāvā visi, kuriem bija jebkāda vēlēšanās labi pavadīt laiku un izballēties, varēja doties uz klubu, kurā varēja no sirds kārtīgi atpūsties un izdejoties.

Iepriekš tika minēts, ka restorāna apmeklētājiem bija pieejama plaša ēdienu izvēle. Tā arī patiesībā bija, jo “Casablanca” bija pieejamas dažādas zupas, siltie ēdieni, veģetārie ēdieni, zivju ēdieni, dažādi salāti, uzkodas (aukstās, karstās), grilēti ēdieni, šefpavāra īpašie piedāvājumi, ēdieni Marokas stilā utt. “Casablanca” apmeklētājiem bija pieejams arī plašs dzērienu piedāvājumu klāsts – liela vīnu un kokteiļu izvēle, dažādi bezalkoholiskie un alkoholiskie kokteiļi utt. Restorānā tika uzbūvēta arī neliela skatuve, uz kuras ik pa laikam spēlēja dažādi mūziķi un mūzikas grupas.

Restorāna “Casablanca” apmeklētājiem laukā bija izvietoti galdiņi un klavieres, lai cilvēki ne tikai no rīta vai pa dienu, bet arī siltā un vēlā vasaras vakarā varētu izbaudīt apbrīnojami pagatavotus ēdienus un dzērienus, kā arī pasakainu klavierspēli līdz pat plkst. 23:00.

Šajā restorānā brokastis bija pieejamas jau no plkst. 9:00 katru dienu. Šis bija viens no retajiem restorāniem, kas apmeklētājus gaidīja jau tik agri. Laika posmā no 12:00 līdz 14:30 tika piedāvāts arī īpašs biznesa pusdienu komplekts, kas bija salīdzinoši lēts, tā kā cilvēkiem nebija vajadzības aizņemties kādu no kredītiem.

Restorāns bija iekārtots marokāņu stilā. Marokāņu stilam ir raksturīgas dinamiskas un eksotiskas krāsas – sarkanā, oranžā, zilā, zaļā, brūnā. Katra krāsa kaut ko simbolizē – sarkanā un oranžā krāsa liek domāt par sauli; zilā un zaļā – par jūru; brūnā krāsa simbolizēja plašos tuksnešus. Marokāņu stilā ir elegantas mēbeles, krāšņas lampas un spilveni.

“Casablanca” piedāvāja arī savas telpas dažādiem banketiem – dzimšanas dienu ballītēm, dažādiem pasākumiem un svinībām u.c.

Kluba apmeklētāji parasti nebija diez ko daudz. Varētu teikt, ka vidēji tie bija ap 50 vienā reizē. Neskatoties uz to, aizejot uz klubu, radās pilnuma sajūta, jo kluba telpas bija salīdzinoši mazas un pilnīgi pietika ar dažiem desmitiem apmeklētāju. Mazās telpas radīja patīkamu mājīguma sajūtu.

Klubs darbojās katru dienu, izņemot svētdienas un pirmdienas. Ballītes šeit ilga līdz pat rīta gaismai.

Neskatoties uz to, ka klubs un restorāns “Casablanca” savu darbību pārtrauca, vari doties uz citiem klubiem un restorāniem, jo Vecrīgā tādi ir patiešām daudz. Ja nevēlies doties atpūsties vai labi paēst Vecrīgā, tad iesakām apmeklēt citas vietas, piemēram, Jūrmalā iesakām doties uz restorānu un SPA viesnīcu “Pegasa pils”, kurā var patīkami atpūsties un pavadīt laiku.

No comments yet

leave a comment

*

*

*